• Renginių kalendorius
 • Naujienos
 • Šiauliai

   Mielos Šiaulių krašto kolegės.

  LAS valdyba yra gavusi Šiaulių krašto akušerių draugijos ataskaitinio susirinkimo, įvykusio 2012-11-23, protokolą, kuriame yra paskelbta, kad "Šiaulių krašto akušerių draugijos narės bendru nutarimu nutraukia savo narystę LAS".

  Siauliu_krasto_protokolas.pdfSiauliu_krasto_protokolas.pdf
  454K   Peržiūrėti   Atsisiųsti  

  LAS valdyba nori paklausti: Ar tikrai tai yra visų šio krašto akušerių nuomonė?

  Lauksime jūsų pasisakymų, nuomonių, laiškų, noro pratęsti narystę LAS į el. paštą: akuseriusajunga@gmail.com

  LAS valdyba.

   

   

   

  Šiaulių krašto akušerių sąjungos istorija

  1999 m. LAS Šiaulių krašto ataskaitiniame rinkiminiame susirinkime išrinkta nauja pirmininkė - Dalė Sungailienė.

  NAUJIENOS IŠ ARČIAU
  Šiuo metu Šiaulių krašto organizacinį komitetą sudaro šios narės :
  Dalė Sungailienė - akušerių sąjungos pirmininkė;
  Alma Grigaliūnienė;
  Vita Tamošauskienė;
  Laima Lionikienė;
  Danguolė Urbelienė;
  Jolanta Beinoravičienė;
  Auksė Kavaliauskienė.
  Šiaulių krašto akušerių sąjunga jungia 173 narius, nuolat organizuoja įvairias kvalifikacinio tobulėjimo ir pramoginius renginius, kuriuose maloniai dalyvauija ne tik akušerės, bet ir kiti sveikatos priežiūros specialistai.
  Norime priminti ir kartu pasidžiaugti šios sąjungos organizuotais renginiais ir pasiektais rezultatais.
  2004 metų pradžia buvo labai įtemta, nes buvo ruošiamasi pagrindiniam metų renginiui „ Šiaulių kašto Akušerių draugijai 40- metų". Posėdžio metu vykusiame sausio 6d., nutarta pasveikinti draugijos nares, kurios tais metais šventė 50 ir 60 metų jubiliejų. Tuo ir prasidėjo organizacinis darbas: pakviesti į renginį nepamirštant nei vieno draugijos veterano, gydytojų akušerių - ginekologų. Akušerių sąjungos pirmininkė D.Sungailienė savivaldybės administracijai šį renginį teikė kaip visuomeninės organizacijos projektą finansinei paramai gauti.
  Vasario 13 d. Šiaulių Filharmonijos salėje šurmuliavo akušerės didžiąją savo gyvenimo dalį paskyrusios šiai sunkiai profesijai. Jų pasveikinti susirinko ne tik kolegės, bet ir Viešosios įstaigos Šiaulių ligoninės direktorius P. Simavičius, Akušerijos - ginekologijos klinikų vadovas R. Šiaulys, Lietuvos Akušerių sąjungos pirmininkė L. Skaburskaitė, firmų atstovai. Visiems susirinkusiems puikiai praleisti laiką padėjo grupė „Vairas", vaikų choreogtafinis kolektyvas. Dar ne taip senus laikus priminė senų fotorgafijų ir senų medicininių instrumentų parodėlė. Kolegės - veteranės džiaugėsi, kad nors kartą per ilgus ir sunkius darbo metus joms buvo surengta šventė. Svarbiausia ne dainų ir šokių grožis, o parodytas dėmesys ir šiluma.
  Gegužės 1d. Lietuvai tapus Europos Sąjungos nare, į pasaulį atėjo trys pirmiejų Šiaulių „ euronaujagimiai". Surengta akcija „ Priimkime ir pasveikinkime pirmuosius ES piliečius". Šią akciją globojo - LR Seimo sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Danguolė Mikutienė. Mažyliai ir jų mamytės buvo pasveikinti, jiems įteiktos dovanėlės.
  Gegužės 28d.Šiaulių Dramos teatre vyko Respublikinė LAS konferencija tema „ Akušerės ir gydytojo komanda patologinėje akušerijoje". Joje buvo pasidalinta svarbiomis akušerės darbe aktualijomis, o pabaigą vainikavo nuotaikingas spektaklis Žano Batisto Moljero „ Šykštuolis".
  Reikia pastebėti, kad Šiaulių akušerės moka ne tik rimtai dirbti, bet ir linksmintis. Rugpjūčio mėn. entuziastingiausios surengė iškylą į Nidą laivu „Deivis". Kuršių Marios ir Nemuno Delta paliko neišdildomus įspūdžius.
  Lapkričio 26d. Šiaulių ligoninės chirurginio korpuso salėje įvyko dar viena Šiaulių krašto konferecija. Išklausyta daug puikių ir aktualių temų, su kolegomis aptarti kitų metų planai ir einamieji klausimai.
  2005 metai taip pat buvo darbingi, nors gal ne tokie šventiški. Gegužės 20d. Šiaulių ligoninės chirurginio korpuso salėje įvyko Šiaulių krašto konferencija. Joje skaityti pranešimai buvo aktualūs visoms, nes prisiminėme ir daug naujo sužinojome apie vitaminų naudą moterims, asmens ir rankų higieną, patogiausiai naudojamą kontrocepcijos būdą. Pasibaigus konferencijai stebėjome neįgaliųjų vaikų ansamblio „ Goda „ pasirodymą.
  Lapkričio 22 d. įvyko semnaras „Šiaulių kolegijos sveikatos fakulteto realijos, išūkiai, perspektyvos". Dalyviai supažindinti su tęstinių studijų planu.
  O gruodžio 2d. akušerės, sveikatos priežiūros specialistės buvo vėl pakviestos į Šiaulių krašto konferenciją. Galime pasidžiaugti, temų aktualumu ir įdomumu, todėl kad pirmą kartą konferencija vyko net be pietų pertraukos, o dalyvių skaičius siekė 200. Po konferencijos visų širdis virpino romansų atlikėjai iš Verbūnų.
  2006 metų gegužės 2d. visas Lietuvos akušeres pasiekė džiugi žinia, kad LAS priimta į Europos akušerių asociaciją, tokiu būdu tapome Pasaulinės Akušerių asociacijos narėmis.
  Spalio 6-7 d. vykome į Klaipėdoje organizuotą akušerių - ginekologų, neonotologų ir akušerių konferenciją tema :" Aktualūs perinatologijos klausimai". Išklausėme pasisakymus apie akušerių ruošimą, atsakomybę bei darbą Jungtinėje Karalystėje, naujagimių reanimaciją, vaisiaus būklės stebėjimo rekomendacijas, vaisiaus augimo atsilikimą.
  Spalio 13 d. Šiauliuose buvo suorganizuotas seminaras akušerėms bei mamos ir vaiko sveikatos priežiūros specialistėms tema „ Medicininės paskirties produktai kūdikio ir moters sveikatos priežiūrai".
  Lapkričio 24 d. Šiaulių krašto akušerių draugijos narės bei kolegės dirbančios sveikatos priežiūros srityje vėl buvo pakviestos į konferenciją. Joje didžiulio dėmesio sulaukė tema
  „ Gimdymo priežiūra tarpukario Lietuvoje".O konferencijos pabaigoje kaip jau tapo įprasta folklorinio ansamblio pasirodymas.
  2006 metus šventiškai palydėjome gruodžio 7 d. Rygoje besigrožėdami baletu P. Čaikovskio „ Spraktukas". O gruodžio 13d. Akušerijos - ginekologijos klinikų salėje vyko ataskaitinis susirinkimas-seminaras Šiaulių krašto akušerių draugijos narėms. Seminaro tema „ Mano paslaptis...". Akušerių sąjungos pirmininkė D.Sungailienė apžvelgė akušerių sąjungos organizacinius, finansiniu ir kitus aktualius klausimus.
  2007 metai prasidėjo kupini naujų minčių ir idėjų. Vasario 13d. Šiaulių krašto akušerių sąjungos narės kartu su antrosiomis pusėmis buvo pakviestos į šeimos popietę vykusią „Neopolio" pramogų centre. Dalyviai ne tik išklausė pranešimus, bet ir smagiai leido laiką prie baulingo takelio.
  Kovo 20-24 d. Šiaulių krašto akušerių draugijos narės turėjo puikią galimybę nuvykti į tarptautinį kvalifikacijos kėlimo seminarą Lenkija - Vokietija (Krokuva- Drezdenas). Seminaro tema „ Akušerės vaidmuo motinos ir vaiko sveikatos priežiūroje pasaulinėje praktikoje. Kvalifikuota akušerių pagalba: akušerės teisės, pareigos, kompetencija ir atsakomybė". Seminaras buvo skirtas tiek akušerėms, tiek slaugytojoms. Organizatoriai - slaugos darbuotojų tobulinimo ir specializacijos centras bei kelionių organizatorius „ Ditmos projektai". Turėjome puikią progą lankytis akušerijos - ginekologijos įstaigose ( Krokuvos universitetinė ligoninė ir Pirmos klinika), susitikti su kolegėmis, dalintis patirtimi su kvalifikuotais specialistais. Be to lankėmės Krokuvoje, Drezdene, aplankėme daug architektūrinių ir gamtos sukurtų šedevrų.
  Gegužės 10d. Radviliškyje vyko susitikimas su šio miesto kolegėmis. Išklausėme gražius sveikinimus Tarptautinės slaugytojų dienos proga. Radviliškio akušerijos skyrius nesiskyrė nuo Pirmos klinikos savo dizainu, jaukumu ir puikia aplinka. Čia sudarytos puikios sąlygos ne tik mamai ir jos kūdikiui, bet ir personalui. Šiame susitikime taip pat buvo keletas pranešimų:
  „ Ankstyvųjų emocinių ryšių reikšmė vaiko svekatai ir asmenybės raidai" , „Visuomenės sveikatos biurų veiūkla ir jų perspektyvos".

  Tačiau Šiaulių akušerių sąjungos veikla neapsiriboja tik konferencijų, seminarų organizavimu. 2006-04-07 sąjungos komiteto narės iškėlė klausimą dėl profesinės kvalifikacijos kursų kokybės. Buvo teigiama, kad sveikatos apsaugos ministro 2002m. kovo 18 d. įsakymu Nr.132 „ Dėl sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų profesinės kvalifikacijos tobulinimo ir finansavimo tvarkos" akušerė, norinti verstis akušerine praktika ir pratęsti licencijos galiojimą, penkerių metų laikotarpyje turi išklausyti 100val. tobulinimo kursų programą. Slaugos darbuotojų tobulinimosi ir specializacijos rengiami kursai sudaro 60 proc. reikalaujamų valandų. Vienam asmeniui iš valstybės biudžeto skiriama vienoda proc. dalis (65 % lėšų) nepriklausomai nuo turimų licencijų ar kitų specialisto praktikų. Likusią lėšų dalį (35%) už tobulinimo kursus apmoka pats darbuotojas. Apie tai kad specialisčių netenkina organizuojamų kursų kokybė buvo informuotas tobulinimosi centras. Respublikinėje konferencijoje SAM atstovas sunkiasi suvokė keliamo klausimo aktualumą. Tačiau pokalbio metu su Šiaulių miesto tobulinimosi centro metodistėmis, su ligoninės direktoriaus pavaduotoja slaugai ir Šiaulių krašto akušerių sąjungos pirmininke, kuri informavo, kad per konferencijas ir sąjungos rengtus seminarus sužinome daug daugiau aktualesnės ir idomesnės informacijos, nei per kvalifikacinius kursus, situacija pasikeitė. Akušerių kvalifikacijai kelti atsirado svarbių temų, kurios paliečia moters reprodukcinę sveikatą, ne tik sveikų, bet ir sergančių naujagimių priežiūrą ir kitus akušerių darbui aktualius klausimus.
  Šiaulių krašto akušerių sąjunga ir toliau dirbs ta linkme, kad gerėtų nėsčiųjų, gimdyvių ir naujagimių priežiūra. Stengsis, kad kiekviena moteris rastų profesiolalų patarimą ir pagalbą mūsų kolegių darbe. Taip pat sąjungos užduotis stengtis, kad ir pačios akušerės ar kitos sveikatos priežiūros specialistės dirbtų kuo geresnėmis sąlygomis, kurios padėtų atsiskleisti visiems gabumams ir turimoms žinioms.

  TAI KAS BUVO

  Pagal 1999 m. registrą Šiaulių krašte įregistruota 58 akušerių sąjungos nariai.

  Išrinktas Šiaulių krašto organizacinis komitetas, kurį sudaro 7 narės.

  Senieji metai palydimi šauniomis palydomis visiems akušerijos-ginekologijos klinikos darbuotojams.

  Prasidėjus 2000 metams pagrindinis uždavinys - kuo daugiau darbuotojų įtraukti ir supažindinti su akušerių sąjungos veikla, dalyvauti respublikiniuose ir regioniniuose renginiuose.

  Pirmoji išvyka balandžio 7 d. į Klaipėdos krašto akušerių konferenciją. O jau gegužės 19 d. vykome į respublikinę jubiliejinę akušerių konferenciją, skirtą LAS 10-mečiui.

  Teko dalyvauti ir pasidalinti patirtimi šventėje LSSO konferencijoje.

  2000 m. birželio 30 d. įvyko Šiaulių krašto akušerių konferencija. Džiugu, kad po šios konferencijos sąjungos narių skaičius išaugo iki 178. Dalyvavo 150 darbuotojų.

  2000 10 06 d. respublikinė akušerių konferencija Klaipėdoje tema „Akušerių vaidmuo jaunimo sveikatos mokyme". Sudalyvavome labai aktyviai.

  Šiauliuose vyko renginys: Spalis - sveikatos stiprinimo mėnuo". Pasirinktinai galėjome dalyvauti miesto renginiuose visą spalio mėnesį ir išklausyti paskaitų įvairiomis temomis.

  Gruodžio 15 d. kvietimas dalyvauti LAS Vilniaus krašto akušerių ataskaitinėje rinkiminėje konferencijoje.

  Gruodžio mėnesį vėl suorganizuotos senųjų metų palydos.

  Vienas pirmųjų 2001 metų renginių - išvyka į Vilnių į diskusiją tema: Ar akušerei leidžiama dirbti pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus?" Iš Šiaulių vyko 17 žmonių grupė. Krašto pirmininkė Dalė Sungailienė ir akušerė-ginekologė Jūratė Kazlauskienė paruošė pranešimą „Akušerės ir gydytojo komanda nėštumo ir gimdymo priežiūroje".

  2001 04 06 d. vykome į Klaipėdos krašto AS konferenciją.

  Didžiausias šių metų rūpestis - respublikinė LAS konferencija Šiauliuose. Joje dalyvavo ir mūsų klinikos draugai - akušerės iš Švedijos Kristianstado miesto.
  Kadangi Šiaulių krašto AS priklauso ir kiti akušerijos-ginekologijos darbuotojai, tai visi kartu dalyvaujame organizuojamuose renginiuose.

  Vienas iš įdomiausių - tai kasmetinės medikų žiemos ir vasaros sporto šventės.

  Spalio 5 d. vykome į Vilnių į respublikinę AS konferenciją „Sveika moteris - sveikas vaikas".

  2001 11 30 mūsų krašto LASK tema „Stipri šeima - vaikų ateitis". Temos labai įvairios ir įdomios. Pranešimus ruošia ir pačios akušerės. Renginio metu vyko ir IĮ „Valvija" med. Aprangos paroda.

  Gruodžio 14 d. 15-ka aktyviausių akušerių vyko į seminarą Vilniuje „Viskas moters sveikatai ir grožiui". Renginiu likome labai patenkintos.

  Ir vėl nauji 2002-ieji darbo metai. Šiemet vyks ir žadėtasis akušerių licencijavimas.

  Sausio 25 d. Šiaulių krašto akušerių aktyvas vyko į Kauno krašto AK tema: „Sveika moteris - laiminga šeima".

  2002 m. balandžio 14-18 d. Vienoje vykusiame pasauliniame akušerių kongrese dalyvavo ir akušerės iš Šiaulių: Dalė Sungailienė ir Danguolė Urbelienė.

  2002 05 31 krašto konferencija tema: „Nėščiųjų, gimdyvių ir med. Darbuotojų apsauga nuo infekcijų". Specialistai plačiai supažindino su dez. Medžiagomis, apsisaugojimo priemonėmis. Klausėmės įspūdžių iš pasaulinio akušerių kongreso.

  Šiais metais išlydėjome į užtarnautą poilsį puikią akušerę ir organizatorę N. Varkalienę.

  2002 06 07 krašto akušerių delegacija vyko į IV ataskaitinį - rinkiminį LAS suvažiavimą.

  Kaip ir kasmet birželį organizuota puiki medikų sporto šventė. „Gandro lizdo" komanda kaip visada šauniai pasirodė.

  2002 10 18 d. vykome į Klaipėdos krašto AK, kurios tema buvo apie jaunimo lytiškai plintančias ligas ir mergaičių brendimo laikotarpį.

  Puikūs pranešimai buvo respublikinėje konferencijoje Kaune 2002 11 15 d. Mūsų krašto akušerės dalyvavo gausiai.

  Šiaulių kolegijoje vyko mūsų krašto AK tema: „Iš kur aš atėjau, kur tu mane radai?" Sulaukėme puikių atgarsių apie lektorių pranešimus.

  Palydint senuosius įdomus seminaras Vilniuje „Akušerės gera savijauta - raktas į pacientės širdį", į kurį vyko krašto aktyvas.

  Senieji palydėti šokio sūkury...
  Krašto pirmininkė dalyvavo visuose organizuotuose LAS valdybos posėdžiuose.

  Šiaulių krašto akušerių sąjungos aktyvas:

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Laima Lionikienė, Dalė Sungailienė, Jolanta Beinoravičienė
  Violeta Adomaitienė, Vita Tamošauskienė, Dalia Laureckienė
  Danguolė Urbelienė